PRVI DAN TURNIRJA USPEŠNI FRANCOZI IN TURKI

29.7.2009

Turnir v Novem mestu U-16

V Novem mestu se je danes pričel mednarodni turnir za kadete U-16. Najprej sta se pomerili reprezentanci Poljske in Francije, slavili pa so slednji, in sicer z rezultatom 72:65. Na drugi tekmi je domača reprezentanca odigrala dvoboj s Turčijo. Po vodstvu po prvem polčasu (35:28) so Turki v tretji četrtini še dodatno povečali svojo prednost in jo dobili kar s 23:12 ter tako ob koncu četrtine vodili že za 17 točk (57:40). Kljub odlični igri naših fantov v zadnji četrtini - dobili so jo s 26:12 - to ni bilo dovolj za končno zmago. Turki so tako zasluženo slavili z rezultatom 70:66. Omeniti velja tudi to, da so Turki vodili že z 20 točkami prednosti in da so domači fantje 40 sekund pred koncem prišli na samo tri točke razlike, a jim je za dokončni preobrat zmanjkalo moči.

Pri Sloveniji je bil najboljši strelec Boris Bošnjak s 14, pri Turkih pa Berkay Candan s 17 točkami, temu pa je dodal še osem skokov. Jutri ob 20. uri čaka naše fante dvoboj z reprezentanco Francije, še prej pa se bosta med seboj pomerili reprezentanci Poljske in Turčije.

Francija : Poljska 72:65 (27:16, 15:9, 10:26, 20:14)