Mladi Krkaši so državni prvaki 2013/2014

13. 4. 2014

Novomeška športna dvorana Leona Štuklja je med 11. in 13. 4. 2014 gostila zaključni turnir mladinskega državnega prvenstva. Na turnir so se uvrstile ekipe Krke, Union Olimpije, Slovana in Heliosa. Novi državni prvak za sezono 2013/2014 je KK Krka, ki je v polfinalu z 90-60 odpravila Helios, v finalu pa je bila s 74-51 boljša od Union Olimpije. Krkin košarkar Jure Ritlop je bil izbran za najkoristnejšega igralca turnija.

Teo Hojč, trener Krke: "Za nami je zelo lepa sezona. Fantje so si resnično zaslužili ta naslov. Veliko so delali, odnos je bil pravi, tudi odrekanj je bilo veliko. To nagrado so si sami izborili. Fantom, ki zapuščajo mladinsko ekipo želim vso srečo v nadaljni športni karieri. Prepričan sem, da bodo postali vrhunski košarkarji in hkrati odlični ljudje. Čestitam vsem ekipam, ki so se uvrstile na zaključni turnir, saj vsi trenerji odlično delajo z mladimi. V vseh teh ekipah je ogromno talentiranih igralcev. Osebno se ne bojim za prihodnost slovenske košarke. V našem klubu smo sestavili odličen program dela z mladimi. Veliko časa z nami preživi tudi Aleksandar Džikić, glavni trener članske ekipe, in to se seveda pozna. Ogromno dela je vloženega v te fante, to pa so oni s tem naslovom državnih prvakov tudi vrnili klubu."

Najkoristnejši igralec (MVP) turnirja: Jure Ritlop (Krka)

Prva peterka turnirja: Jure Ritlop (Krka), Domen Janc (Krka), Vlatko Čančar (Union Olimpija), Milan Kovačevič (Slovan), Matic Rebec (Helios)