• aba2
  • ROTATOR

PORAZ PRI ROGAŠKI

24. marec 2019

Krkaši so bolje odprli tekmo, a so jih domači že do konca prve četrtine ujeli, ob koncu druge četrtine pa so priborili prednost sedmih točk. Krkaši so jih neuspešno lovili tako v tretji kot v zadnji četrtini, v kateri so sicer uspeli celo povesti, a so domači predvsem po zaslugi odličnega metanja prostih metov (zadeli so 29 od 30 poskusov) prišli do zaslužene zmage. Več na strani Odigrane tekme.

Krka ima v Ligi za prvaka dve zmagi in dva poraza, v petem krogu pa bo v četrtek, 28. 3., gostila še nepremagano moštvo Primorske.

Simon Petrov, trener Krke: »Tekma se je prelomila, ko smo Rogaški dovolili preveč odprtih metov za tri točke. Bili smo premehki v obrambi in premalo zbrani. Jasno je, da s tako igro ne moremo zmagati. Zaslužena zmaga Rogaške, mi pa bomo morali naslednjič prejeti manj kot 90 točk.«

Damjan Novaković, trener Rogaške: »Večji del tekme smo narekovali tempo in bili v prednosti. Imeli smo eno krizo, ko smo v napadu delali neumnosti in tako je Krka izenačila in celo povedla za točko. Potem smo se stabilizirali in tekmo mirno pripeljali do konca. Krka ni bila kompletna, mi smo to izkoristili in prišli do zelo pomembne zmage pred nadaljevanjem državnega prvenstva.«

Novice

Naši košarkarji so v 4. krogu Lige Nova KBM za prvaka v gosteh izgubili z Rogaško z 80-90 (17-17, 19-26, 20-22, 24-25). Krkaši so bolje odprli tekmo, a so jih...

SREČANJE KRKE IN ROGAŠKE

23. marec 2019

Danes ob 18.30 Krka gostuje v ŠD Rogaška, kjer se, v četrtem kolu Lige NKBM za prvaka, pomerijo z domačini.

ZMAGA V DOMŽALAH

20. marec 2019

Krka je v zaostali tekmi 2. kola Lige Nova KBM za prvaka v gosteh premagala Helios Suns in si priigrala drugo zmago.

KRKA DANES V DOMŽALAH

Danes ob 19. uri se bodo v zaostali tekmi 2. kroga Lige NKBM, v domžalski športni dvorani, sestali Krka in domačini Helios Suns. Krka si je v Ligi NKBM za prvaka do sedaj priigrala eno zmago in en poraz, domžalčani pa so do sedaj še brez zmage.

ZAHVALA NAVIJAČEM IN PODPORNIKOM

19. marec 2019

Spoštovane in spoštovani, za nami je velika košarkarska nedelja, po kateri je jasno, da bomo tudi v prihodnje v Novem mestu spremljali elitno Ligo ABA. Ekipi je uspelo ugnati Petrol Olimpijo. Fantje na parketu in stroka ob terenu je naredila svoje. Ob velikanski pomoči polne dvorane Leona Štuklja, ki je zasijala v najlepši možni luči!

Z ZMAGO NAD OLIMPIJO DO OBSTANKA V ABA LIGI

18. marec 2019

Naši košarkarji so v zadnjem, 22. krogu ABA lige, premagali Petrol Olimpijo z 62-59 (17-13, 15-18, 16-18, 14-12). S tem so obstali v ABA ligi tudi za prihodnjo...

ODLOČILNA TEKMA KRKE IN PETROL OLIMPIJE ZA OBSTANEK V ABA LIGI

16. marec 2019

Navijači vabljeni v čimvečjem številu, da s svojo podporo s tribun Dvorane Leona Štuklja, pomagate Krki do zmage v zadnji odločilni tekmi proti Petrol Olimpiji.

PRVA ZMAGA KRKE V LIGI NKBM ZA PRVAKA

13. marec 2019

Današnje srečanje 3. kroga Lige NKBM za prvaka se je končalo z zmago domačih košarkarjev. Hopsem je sicer, po odlični prvi četrtini Krke, v drugi četrtini uspelo nadoknaditi zaostanek in polčas zaključiti z vodstvom (39:43), vendar si je v drugem polčasu Krka z borbeno igro na koncu priigrala zmago.

V LIGI NKBM ZA PRVAKA GOSTIMO HOPSE IZ POLZELE

Danes pri nas gostujej košarkarji Hopsov iz Polzele. Gostje so v prejšnem kolu na Polzeli premagali Rogaško, pred tem pa izgubili s Sixt Primorsko. V prvem delu državnega prvenstva sta ekipi v medsebojnih tekmah dosegli po eno zmago in en poraz, statistično pa med njima ni ravno velikih razlik.

IZ ZADRA Z NOVIMI PRIJATELJSTVI IN NEPRECENLJIVIMI IZKUŠNJAMI

11. marec 2019

Letošnja že 20 generacija KK Krka se je zopet odpravila v Zadar, kjer so v soboto odigrali manjši turnir. V prvi tekmi so igrali proti svojim gostiteljem KK Šola košarke Zadar.