HEMOFARM V DRUGEM POLČASU BOLJŠI

24.9.2008

Naši košarkarji so izgubili prvo tekmo na pokalu Cedevita v Zagrebu. Od njih je bil boljši Hemofarm iz Vršca, letošnji finalist NLB lige in srbski podprvak, s 73-57 (17-18, 18-10, 27-17, 11-12). Krkaši so se dobro upirali v prvem polčasu, ko so prvo četrtino celo dobili, nato pa dovolili nasprotniku, da si je na začetku druge četrtine priboril prednost sedmih točk, ki jo je zdržal do konca polčasa. Za končni rezultat pa je bila odločilen začetek tretje četrtina, ko so srbski košarkarji z delnim izidom 15-3 prišli do vodstva šestnajstih točk, ki ga do konca tekme niso več izpustili.

Krka: Kovačević -, Sebič, Petrov 4 (1-2), Pavič 10 (2-4), Marcelić 17 (2-2), Rakočević 4 (0-1), Krivec 3 (1-2), Koračin -, Župevec, Balažič 4 (2-2), Žvan, Shields 15 (4-6).
Hemofarm: Savović 12 (1-1), Božović 4 (0-2), Joksimović 11 (1-2), Marković 9 (0-2), Pavković 5 (1-2), Krstović 9 (1-2), Šetović 4, Borisov, Marjanović 2 (2-4), Mačvan 7 (1-2), Vukosavljevič 10 (1-3).

Trener Krke Ivan Sunara: »Moram priznati, da sem mislil, da bomo bolje igrali proti zelo močni ekipi Hemofarma. Na žalost smo izpustili priložnost, da bi igrali veliko bolj borbeno, nismo bili dovolj odločni in smo naredili preveč napak.«

Bojan Krivec: »Prvi polčas smo odigrali dokaj dobro, v drugem polčasu pa smo zaigrali premalo agresivno v obrambi, v napadu pa nam je popustila koncentracija. Hemofarm je dal nekaj lahkih koše in si na ta način pridobil prednost.«

V tekmi za tretje mesto na turnirju, bo Krka igrala s sarajevsko Bosno, ki je izgubila z domačinom Cedevito s 77-76.