STAREJŠI PIONIRJI SO POSTALI DRŽAVNI PRVAKI

8.12.2007

Starejši pionirji našega kluba so osvojili naslov državnih prvakov, saj so danes v še eni dramatični tekmi premagali vrstnike iz koprskega ŠD Koš s 75-73 (20-14, 18-19, 16-24, 21-16). Mladi Krkaši so odlično začeli in v 7. minuti povedli s 17-7, prednost 10 točk pa so obdržali tik do konca četrtine, ko so Koprčani z dvema zaporednima košem znižali zaostanek. Podobna zgodba je bila tudi v drugi četrtini, ko so Krkaši vodili že za 12 (28-16) pa so vztrajni gostje razliko ponovno znižali. V tretji tretjini jim je uspel celo popoln preobrat, saj so v 28. minuti prvič prišli v vodstvo (51-50). V zadnji četrtini sta se obe ekipi menjavali v vodstvu, junak zadnje minut pa je bil Jure Bartol, ki je 18 sekund pred koncem zadel trojko za Krkino vodstvo 73-71, 12 sekund pred koncem pa po prekršku po ujeti žogi v napadu rutinirano zadel oba prosta meta za Krkino zmago 75-73.

Ker je Union Olimpija v drugi tekmi premagala Zlatorog s 72-69 (19-9, 16-24, 21-15, 16-21), so Krkini pionirji že krog pred koncem zaključnega turnirja državni prvaki, za kar jim seveda čestitamo.

Pionirji KK Krka, državni prvaki za leto 2007 so: Domen BRATOŽ, Jure BARTOL, Matic ZIDARIČ, Shawn PARKER, Tim BOŽIČ, Jan OSOLNIK, Martin MEŽAN, Jaka ŽULIČ, Marko KASTELIC, Luka DERLINK, Nejc OKLEŠČEN, Matic KRIVIC, Matic MARKOVIČ, njihov trener pa je Matej ŠTOKAR.