ZMAGA NAŠIH PIONIRJEV V VELIKI DRAMI

7.12.2007

Naši pionirji so uspešno začeli nastope na finalnem turnirju državnega prvenstva, ki poteka v dvorani Leona Štuklja. V dramatičnem dvoboju so pred 300 gledalci premagali vrstnike iz Union Olimpije s 77-76 (18-19, 26-17, 19-24, 14-16). Srečanje je bilo od začetka zelo izenačeno, v zadnjih petih minutah prvega polčasa pa so naši pionirji iz zaostanka šestih točk (24-30) prešli v vodstvo za 8 točk (44-36). Gostje so v drugem polčasu začeli razliko zmanjševati, ter tri minute pred koncem 3. četrtine po seriji devetih zaporednih toč izenačili na 58. Minuto in 38 sekund pred koncem so Ljubljančani vodili za 4 (76-72). Martin Mežan j enato zadel trojko, Matic Krivic pa za dve. Zadnji napad Ljubljančanov je z napako pri vodenju zapravil Aleksandar Djurdjević in slavje naših pionirjev se je lahko začelo.

Tekmovanje se nadaljuje v soboto, ko bodo mladi Krkaši ob 14. uri igral s ŠD Koše, ki je z 89-62 premagal Zlatorog. Tekma med Zlatorogom in Union Olimpijo pa bo ob 16.30.