KRKA PREMAGALA BOSNO

7.10.2007

Naši košarkarji so v zadnji pripravljalni tekmi pred začetkom lige UPC Telemach prikazali obetajočo predstavo in zasluženo premagali košarkarje sarajevske Bosne. Sarajevčani so sicer bolje začeli in sredi 1. četrtine vodili s 15-8. Krkaši so sicer s serijo šestih zaporednih točk približali, vendar pa so si gosti do konca četrtine le nabrali prednost šestih točk. Njihova prednost se je v prvi polovici druge četrtine še povečevala in je v 15. minuti bila tudi največja na tekmi (34-24). V naslednjih dveh minutah so zadevali samo naši košarkarji - Sebič in Župevec za 3, Mihailovič in Krivec pa ta 2 in izid je bil hitro izenačen na 34, Krka pa je počas celo dobila z minimalno prednostjo. Drugi polčas so košarkarji Bosne začela z delnim izidom 7-0 ter vodili skozi vso četrtino, vendar pa si več ko minimalne prednosti do konca le-te niso uspeli priboriti. Tudi v zadnji četrtini so zadeli prvih pet točk, nato pa je sledil tornado Krkinih košarkarjev. Z odlično igro v obrambi so popolnoma razorožili goste, v napadu pa zadevali kot za stavo ter dosegli 19 zaporednih točk in povedli z 80-67. Gostom je do konca tekme poraz sicer uspelo nekoliko omiliti, kakih 300 gledalcev pa je z bučnim aplavzom pospremilo naše košarkarje v novo sezono.

Trener Krke, Rade Mijanovič: »Zadovoljen sem pristopom igralcev, ki so prikazali, kar želim: agresivnost v obrambi, kontrola skoka in hitro igro v napadu. Razen v prvi četrtini, ko smo morda bili nekoliko preveč nervozni, saj smo se hoteli prikazati v najboljši luči, smo imeli kontrolo tekme v svojih rokah. Pripravljalno obdobje je za nami in delo je bilo uspešno opravljeno, tako da sem po tej plati lahko zadovoljen. Čaka nas še veliko dela, ekipa še vedno ni v popolnosti uigrana, predvsem v prvi četrtini se je videlo, da se igralci še vedno spoznavajo. Vsi skupaj smo le dobrih14 dni, tako da lahko pravo Krko pričakujemo šele po novem letu.«

Igralec Krke Vladimir Mihailovič: »Bosna je zelo dobra ekipa, kar so pokazali tudi danes, saj je bila tekma zelo težka. Vendar smo se pred domačim občinstvom tudi mi morali izkazati in upam da bo šlo tako tudi naprej, da bomo upravičili pričakovanja naših navijačev.«

Trener Bosne Jure Zdovc: »Čestitam Krki za zasluženo zmago. Bolj so si jo želeli in bili so hitrejši od nas. Mi smo odigrali slabše kot znamo in kot bi morali odigrati. Čaka nas še veliko dela, predvsem pa je problem v odnosu mojih igralcev, ki si izbirajo tekem in dobro odigrajo le tiste, ki so pomembne. Po drugi strani pa tudi mladi igralci niso izkoristili priložnosti, kar je še en naš dodaten problem. Kar pa se Krke tiče, pa so pokazali, da so čvrsta in agresivna ekipa, kar je tudi prav, saj lahko le na ta način nekaj naredijo. So tudi dobro vodeni, tako da lahko na domačem terenu računajo na zmage, na tujih parketih pa se bo pokazal njihova prava vrednost.«

Krka - Bosna 89-81 (18-24, 23-16, 20-22, 28-19)

Krka: Mihailovič 12, Kovačevič, Sebič 3, Sorrentine 16, Soldo 8, Žvan, Marcelić 7, Cerkovnik, Rakočević 5, Krivec 14, Župevec 3, Balažič 21

Bosna: Pašalić 5, Šehović 3, Kovačević 13, Ikonić 9, Batina 3, Bavčić 10, Hill 4, Bailey 7, Williams 11, Greer 14, Rahimić 2