22.12.2013: KRKA MLADI 94-70 UKK KOPER (25-17, 30-19, 22-14, 17-20)

ŠD Leona Štuklja | 10. krog 2. SKL

KRKA MLADI 94-70 UKK KOPER (25-17, 30-19, 22-14, 17-20)

Strelci za Krko: Marinč 3, Abram 12, Pajič 16, Šteblaj, Kastrati 9, Zatežič 15, Zupan 11, Ritlop 6, Polutak 11, Bolčina 11.

STATISTIKA

Krkini mlajši so odigrali zadnjo tekmo v koledarskem letu 2013. Tokrat so se pomerili z nekdanjim dolgoletnim članskim prvoligašem, UKK Koper, in bili prepričljivo boljši. Končni rezultat tekme je bil 94-70. To je bila četrta zmaga za naše košarkarje v 10-ih krogih, s katero so se utrdili na sredini lestvice.

Tekmo so naši košarkarji odigrali brez prvega organizatorja igre, Domna Janca in še Klemna Kužnika ter Davida Mervarja. So pa bili močnejši za Marka Pajiča, ki se vrača po dolgi odsotnosti. Uvod v tekmo je bil katastrofalen, saj so Koprčani hitro pobegnili na 10-0, Krkaši pa niso zadeli tri minute. Po minuti odmora Tea Hojča so naši košarkarji zaigrali povsem drugače. Z delnim izidom 13-2 so prvič na tekmi povedli, prednjačil pa je Pajič, ki je v tem delu dosegel kar 8 točk. Do konca četrtine je Krki uspel nov delni izid 12-5 za vodstvo 8-ih točk po 1. četrtini.

Drugo četrtino so Krkaši začeli silovito in na krilih Kastratija ter Zatežiča začeli povečevati razliko. Igrali so izjemno agresivno v obrambi že na nasprotnikovi polovici in tako goste prisilili v številne napake. S hitrimi protinapadi so prihajali do lahkih košev in razliko do polčasa povečali na 19 točk.

Tudi v nadaljevanju se razmerje moči na igrišču ni spremenilo. Krkaši so še naprej gospodarili in v 24. minuti tekme povedli s kar 29-imi točkami razlike, kar je bilo najvišje vodstvo na tekmi. V zadnji četrtini so priložnost za igro dobili vsi igralci in se, z izjemo Šteblaja, vsi vpisali med strelce. Tekmo so nadzorovali in mirno pripeljali do konca. Končna razlika 24-ih točk je druga najvišja zmaga v sezoni.

Sedaj sledi zimski premor, s tekmovanjem pa bodo nadaljevali v soboto, 4.1.2014, ko bodo gostovali v Murski Soboti.

Ostale odigrane tekme

21.5.2014: KRKA MLADI 86-108 JANČE (33-31, 21-24, 16-21, 16-32)

16.5.2014: AJDOVŠČINA 59-69 KRKA MLADI (16-18, 21-22, 16-17, 6-12)

11.5.2014: JANČE 67-83 KRKA MLADI (15-24, 16-17, 22-17, 14-25)

2.5.2014: KRKA MLADI 84-73 AJDOVŠČINA (21-19, 25-16, 18-19, 20-19)

26.4.2014: KRKA MLADI 79-75 HRASTNIK (20-20, 13-19, 21-22, 25-14)

23.4.2014: KRKA MLADI 100-43 RADENSKA CREATIV SOBOTA (28-10, 13-18, 39-9, 20-6)

19.4.2014: LASTOVKA DOMŽALE 80-71 KRKA MLADI (23-24, 19-10, 15-10, 23-27)

5.4.2014: UKK KOPER 78-81 KRKA MLADI (17-19, 23-17, 24-17, 14-28)

29.3.2014: KRKA MLADI 92-49 POSTOJNA (22-13, 25-14, 25-14, 20-8)

22.3.2014: PARKLJI 92-67 KRKA MLADI (33-19, 19-14, 17-16, 23-18)

15.3.2014: KRKA MLADI 67-73 TERME OLIMIA PODČETRTEK (11-24, 10-8, 18-20, 28-21)

8.3.2014: LITIJA 79-73 KRKA MLADI (16-21, 17-17, 28-17, 18-18)

28.2.2014: KRKA MLADI 57-88 ŠENČUR (2-30, 17-21, 21-18, 17-19)

22.2.2014: LTH CASTINGS 85-71 KRKA MLADI (21-13, 16-20, 23-15, 25-23)

15.2.2014: ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA 69-62 KRKA MLADI (25-20, 15-13, 15-13, 14-16)

28.1.2014: KRKA MLADI 64-81 PLAMA PUR (18-24, 14-26, 15-16, 17-15)

25.1.2014: KOLPA ČRNOMELJ 84-87 KRKA MLADI (17-10, 15-24, 22-22, 18-16, 5-5, 7-10)

18.1.2014: HRASTNIK 78-70 KRKA MLADI (23-18, 16-23, 18-16, 21-13)

10.1.2014: KRKA MLADI 76-73 LASTOVKA DOMŽALE (22-25, 14-15, 27-18, 13-15)

5.1.2014: RADENSKA CREATIV SOBOTA 70-87 KRKA MLADI (19-30, 12-26, 25-9, 14-22)

13.12.2013: POSTOJNA 86-78 KRKA MLADI (20-23, 24-18, 18-15, 24-22)

8.12.2013: KRKA MLADI 82-71 PARKLJI (23-20, 16-17, 28-17, 15-17)

30.11.2013: TERME OLIMIA PODČETRTEK 75-82 KRKA MLADI (25-22, 24-14, 10-25, 16-21)

22.11.2013: KRKA MLADI 84-51 LITIJA (21-13, 21-15, 17-8, 25-15)

15.11.2013: ŠENČUR 96-79 KRKA MLADI (23-16, 21-15, 27-24, 25-24)

12.11.2013: KRKA MLADI 66-97 ELEKTRA ŠOŠTANJ (18-24, 26-28, 12-23, 10-22)

08.11.2013: KRKA MLADI 64-83 LTH CASTINGS (22-29, 16-18, 12-19, 14-17)

05.11.2013: ELEKTRA ŠOŠTANJ 112-66 KRKA MLADI (30-16, 29-21, 26-19, 27-10)

02.11.2013: KRKA MLADI 59-77 ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA (16-17, 13-24, 19-16, 11-20)