13.12.2013: POSTOJNA 86-78 KRKA MLADI (20-23, 24-18, 18-15, 24-22)

SŠC Postojna | 9. krog 2. SKL

POSTOJNA 86-78 KRKA MLADI (20-23, 24-18, 18-15, 24-22)

Strelci za Krko: Marinč, Janc 10, Abram 4, Kužnik, Mervar 16, šteblaj, Zatežič 20, Zupan 5, Ritlop 17, Polutak 6.

STATISTIKA

Niz treh zaporednih zmag je prekinjen. V 9. krogu 2. SKL so Krkaši odigrali zelo dobro tekmo v Postojni, a na koncu žal izgubili. Pri Krki sta se izkazala Zatežič, ki je dosegel 20 točk in Mervar, ki jih je dodal 16. Vnovič pa je soigralce odlično razigraval Janc, ki je 10-im točkam dodal 8 podaj.

Tekma se za naše košarkarje ni začela najbolje, saj so že v prvih treh minutah tekme zaostajali s 14-3. Takoj je moral reagirati trener Teo Hojč, ki je z minuto odmora povsem preobrnil potek srečanja. Postojnčani kar 5 minut niso zadeli, Krkaši so z delnim izidom 13-2 najprej izenačili na 16, nato pa povsem v zaključku 1. četrtine s trojko Zatežiča in košem Mervarja v zadnji sekundi prišli do vodstva s 23-20.

V 2. četrtini so pobudo prevzeli domačini, ki so vseskozi držali minimalno prednost. Ta del tekme je bil zelo izenačen, saj si nobena izmed ekip ni uspela priigrati občutnejše prednosti. Zaostanek Krkašev je ob polčasu znašal 3 točke.

Drugi del so bolje začeli Krkaši, ki so s štirimi zaporednimi točkami ponovno prešli v vodstvo, ki pa ni trajalo dolgo, saj so Postojnčani izvrstno zadevali iz razdalje. Predvsem je tu prednjačil Katonar, na katerega naši košarkarji niso imeli rešitve. Kljub številnim zadetim trojkam domačih so Krkaši igrali izjemno potrpežljivo, zaostanek iz polčasa pa se je po 3. četrtini podvojil.

Zadnjo četrtino so domači odprli  z 10. trojko na tekmi in delnim izidom 7-2, ki jim je prinesel sploh prvo dvomestno prednost na tekmi (69-58). Ko je Rojko šest minut pred koncem tekme popeljal Postojno v vodstvo s 13-imi točkami razlike, se je zdelo, da je tekma odločena.  S tem se niso strinjali naši košarkarji, ki so se z delnim izidom 12-0 vrnili v igro in zaostanek zmanjšali na eno točko (73-72). Kasneje se je izkazalo, da so Krkaši porabili preveč moči, da bi lahko tekmo uspeli preobrniti v svojo korist, pa tudi sodniški kriterij jim ni šel na roko, saj so Postojnčani v samo zadnjih dveh minutah tekme izvajali kar 12 prostih metov, naši pa nobenega. Za nameček so dobili še tehnično napako in tako šestič v letošnji sezoni izgubili.

V prihodnjem krogu bodo doma gostili še enega nekdanjega članskega prvoligaša, UKK Koper. Tekma bo v nedeljo, 22.12., ob 20. uri. To bo ob enem zadnja tekma v koledarskem letu 2013. Vabljeni!

Ostale odigrane tekme

21.5.2014: KRKA MLADI 86-108 JANČE (33-31, 21-24, 16-21, 16-32)

16.5.2014: AJDOVŠČINA 59-69 KRKA MLADI (16-18, 21-22, 16-17, 6-12)

11.5.2014: JANČE 67-83 KRKA MLADI (15-24, 16-17, 22-17, 14-25)

2.5.2014: KRKA MLADI 84-73 AJDOVŠČINA (21-19, 25-16, 18-19, 20-19)

26.4.2014: KRKA MLADI 79-75 HRASTNIK (20-20, 13-19, 21-22, 25-14)

23.4.2014: KRKA MLADI 100-43 RADENSKA CREATIV SOBOTA (28-10, 13-18, 39-9, 20-6)

19.4.2014: LASTOVKA DOMŽALE 80-71 KRKA MLADI (23-24, 19-10, 15-10, 23-27)

5.4.2014: UKK KOPER 78-81 KRKA MLADI (17-19, 23-17, 24-17, 14-28)

29.3.2014: KRKA MLADI 92-49 POSTOJNA (22-13, 25-14, 25-14, 20-8)

22.3.2014: PARKLJI 92-67 KRKA MLADI (33-19, 19-14, 17-16, 23-18)

15.3.2014: KRKA MLADI 67-73 TERME OLIMIA PODČETRTEK (11-24, 10-8, 18-20, 28-21)

8.3.2014: LITIJA 79-73 KRKA MLADI (16-21, 17-17, 28-17, 18-18)

28.2.2014: KRKA MLADI 57-88 ŠENČUR (2-30, 17-21, 21-18, 17-19)

22.2.2014: LTH CASTINGS 85-71 KRKA MLADI (21-13, 16-20, 23-15, 25-23)

15.2.2014: ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA 69-62 KRKA MLADI (25-20, 15-13, 15-13, 14-16)

28.1.2014: KRKA MLADI 64-81 PLAMA PUR (18-24, 14-26, 15-16, 17-15)

25.1.2014: KOLPA ČRNOMELJ 84-87 KRKA MLADI (17-10, 15-24, 22-22, 18-16, 5-5, 7-10)

18.1.2014: HRASTNIK 78-70 KRKA MLADI (23-18, 16-23, 18-16, 21-13)

10.1.2014: KRKA MLADI 76-73 LASTOVKA DOMŽALE (22-25, 14-15, 27-18, 13-15)

5.1.2014: RADENSKA CREATIV SOBOTA 70-87 KRKA MLADI (19-30, 12-26, 25-9, 14-22)

22.12.2013: KRKA MLADI 94-70 UKK KOPER (25-17, 30-19, 22-14, 17-20)

8.12.2013: KRKA MLADI 82-71 PARKLJI (23-20, 16-17, 28-17, 15-17)

30.11.2013: TERME OLIMIA PODČETRTEK 75-82 KRKA MLADI (25-22, 24-14, 10-25, 16-21)

22.11.2013: KRKA MLADI 84-51 LITIJA (21-13, 21-15, 17-8, 25-15)

15.11.2013: ŠENČUR 96-79 KRKA MLADI (23-16, 21-15, 27-24, 25-24)

12.11.2013: KRKA MLADI 66-97 ELEKTRA ŠOŠTANJ (18-24, 26-28, 12-23, 10-22)

08.11.2013: KRKA MLADI 64-83 LTH CASTINGS (22-29, 16-18, 12-19, 14-17)

05.11.2013: ELEKTRA ŠOŠTANJ 112-66 KRKA MLADI (30-16, 29-21, 26-19, 27-10)

02.11.2013: KRKA MLADI 59-77 ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA (16-17, 13-24, 19-16, 11-20)