8.12.2013: KRKA MLADI 82-71 PARKLJI (23-20, 16-17, 28-17, 15-17)

ŠD Leona Štuklja | 8. krog 2. SKL

KRKA MLADI 82-71 PARKLJI (23-20, 16-17, 28-17, 15-17)

Strelci za Krko:  Marinč, Janc 16, Abram 3, Kužnik, Mervar 4, Šteblaj, Kastrati 21, Zatežič 11, Zupan 3, Ritlop 10, Polutak 3, Bolčina 11.

STATISTIKA

Naši mlajši člani so dosegli že tretjo zaporedno zmago v 2. SKL. Tokrat so bili boljši od ljubljanskih Parkljev, sicer nekdanjega članskega prvoligaša. Pri Krki sta se strelsko izkazala Kastrati, ki je dosegel 21 točk in Janc, ki je 16. točkam dodal še 8 podaj.

Že sam uvod v srečanje je nakazal, da bo to nova izenačena tekma. Krkaši so bili večji del 1. četrtine boljši, vendar prednost nikoli ni presegla 5-ih točk. V 2. četrtini se je zgodba obrnila, pobudo so prevzeli Parklji, ki so kar nekajkrat pobegnili našim košarkarjem, vendar so jih le-ti vedno znova ujeli.

Drugi del so Krkaši začeli izvrstno in ga odprli s sedmimi zaporednimi točkami za najvišje vodstvo na tekmi (46-39). Razliko so vseskozi povečevali, po trojki Abrama in košu Mervarja pa je Krka vodila v 28. minuti že z 18. točkami prednosti (67-49). Naši so blesteli pri metu iz igre, saj so metali polovično uspešno. V zadnjem delu smo videli ofenzivo Parkljev, ki so se kar nekajkrat skušali približati našim košarkarjem, na kaj več kot 8 točk pa jim ni uspelo priti. Naši mladi upi so tako tekmo mirno pripeljali do konca in dosegli nov lep uspeh.

V prihodnjem krogu se bodo pomerili z ekipo Postojne.

Domen Janc, igralec Krke: "Mislim, da smo tekmo odprli malo preveč mehko in s premalo energije, prav tako pa prejeli preveč točk od nasprotnika do polčasa. V drugem polčasu smo malo močnejše odigrali v obrambi in hitreje v napadu, se malo sprostili in se odlepili od Ljubljančanov. Razliko smo varno zadržali do konca. Z zmago smo zadovoljni, vendar bi lahko odigrali boljše. Čestitam soigralcem."

Ostale odigrane tekme

21.5.2014: KRKA MLADI 86-108 JANČE (33-31, 21-24, 16-21, 16-32)

16.5.2014: AJDOVŠČINA 59-69 KRKA MLADI (16-18, 21-22, 16-17, 6-12)

11.5.2014: JANČE 67-83 KRKA MLADI (15-24, 16-17, 22-17, 14-25)

2.5.2014: KRKA MLADI 84-73 AJDOVŠČINA (21-19, 25-16, 18-19, 20-19)

26.4.2014: KRKA MLADI 79-75 HRASTNIK (20-20, 13-19, 21-22, 25-14)

23.4.2014: KRKA MLADI 100-43 RADENSKA CREATIV SOBOTA (28-10, 13-18, 39-9, 20-6)

19.4.2014: LASTOVKA DOMŽALE 80-71 KRKA MLADI (23-24, 19-10, 15-10, 23-27)

5.4.2014: UKK KOPER 78-81 KRKA MLADI (17-19, 23-17, 24-17, 14-28)

29.3.2014: KRKA MLADI 92-49 POSTOJNA (22-13, 25-14, 25-14, 20-8)

22.3.2014: PARKLJI 92-67 KRKA MLADI (33-19, 19-14, 17-16, 23-18)

15.3.2014: KRKA MLADI 67-73 TERME OLIMIA PODČETRTEK (11-24, 10-8, 18-20, 28-21)

8.3.2014: LITIJA 79-73 KRKA MLADI (16-21, 17-17, 28-17, 18-18)

28.2.2014: KRKA MLADI 57-88 ŠENČUR (2-30, 17-21, 21-18, 17-19)

22.2.2014: LTH CASTINGS 85-71 KRKA MLADI (21-13, 16-20, 23-15, 25-23)

15.2.2014: ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA 69-62 KRKA MLADI (25-20, 15-13, 15-13, 14-16)

28.1.2014: KRKA MLADI 64-81 PLAMA PUR (18-24, 14-26, 15-16, 17-15)

25.1.2014: KOLPA ČRNOMELJ 84-87 KRKA MLADI (17-10, 15-24, 22-22, 18-16, 5-5, 7-10)

18.1.2014: HRASTNIK 78-70 KRKA MLADI (23-18, 16-23, 18-16, 21-13)

10.1.2014: KRKA MLADI 76-73 LASTOVKA DOMŽALE (22-25, 14-15, 27-18, 13-15)

5.1.2014: RADENSKA CREATIV SOBOTA 70-87 KRKA MLADI (19-30, 12-26, 25-9, 14-22)

22.12.2013: KRKA MLADI 94-70 UKK KOPER (25-17, 30-19, 22-14, 17-20)

13.12.2013: POSTOJNA 86-78 KRKA MLADI (20-23, 24-18, 18-15, 24-22)

30.11.2013: TERME OLIMIA PODČETRTEK 75-82 KRKA MLADI (25-22, 24-14, 10-25, 16-21)

22.11.2013: KRKA MLADI 84-51 LITIJA (21-13, 21-15, 17-8, 25-15)

15.11.2013: ŠENČUR 96-79 KRKA MLADI (23-16, 21-15, 27-24, 25-24)

12.11.2013: KRKA MLADI 66-97 ELEKTRA ŠOŠTANJ (18-24, 26-28, 12-23, 10-22)

08.11.2013: KRKA MLADI 64-83 LTH CASTINGS (22-29, 16-18, 12-19, 14-17)

05.11.2013: ELEKTRA ŠOŠTANJ 112-66 KRKA MLADI (30-16, 29-21, 26-19, 27-10)

02.11.2013: KRKA MLADI 59-77 ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA (16-17, 13-24, 19-16, 11-20)