22.11.2013: KRKA MLADI 84-51 LITIJA (21-13, 21-15, 17-8, 25-15)

ŠD Leona Štuklja | 6. krog 2. SKL

KRKA MLADI 84-51 LITIJA (21-13, 21-15, 17-8, 25-15)

Strelci za Krko: Marinč, Janc 13, Abram 3, Kužnik, Mervar 6, Šteblaj 4, Kastrati 10, Zatežič 11, Zupan 8, Ritlop 6, Polutak 7, Bolčina 16.

STATISTIKA

Naši mlajši člani so prišli do prve zmage v 2. ligi! Na domačem igrišču so se pomerili z ekipo Litije, ki je bila pred tem krogom v zgornji polovici lestvice in jo odpravili z visokimi 33. točkami razlike. Pri Krki sta prvič zaigrala tudi okrepitvi iz članske ekipe, Erjon Kastrati in Tomaž Bolčina, ki bosta tako v nadaljevanju tekmovanja bistveno bolj razbremenila ostale nosilce Krkine igre.

Izjemno motivirani in borbeni Krkaši so že v samem uvodu v tekmo nakazali, kako zelo si želijo prve zmage na tako visokem nivoju. Od nasprotnika so bili boljši vseh štirideset minut. Že po dobri minuti igre je bilo 9-0.  Gostje so se v 6. minuti približali na le tri točke zaostanka, nato pa so naši košarkarji z delnim izidom 8-3 zaključili izjemno prvo četrtino. Tudi 2. četrtina se je začela podobno. Krkaši so takoj naredili delni izid 9-2, po trojki Zatežiča pa že povedli s kar 16. točkami razlike, na polčas pa odšli s prednostjo 14. točk.

Razmerje moči se tudi v drugem polčasu ni spremenilo. Krkaši so z visokim ritmom še naprej utrujali gostujoče igralce, ki so bili povsem brez rešitve. Naši košarkarji so odlično igrali v obrambi, zadevali v napadu, v 26. minuti tekme pa prvič povedli z 20. točkami razlike. To je bil tudi eden ključnih trenutkov na tekmi, saj se igralci Litije po tem zaostanku nikakor niso mogli približati Krki. Ko je Ritlop v 32. minuti tekme s trojko Krko popeljal do vodstva 31-ih točk je bila tekma odločena. Do konca tekme so priložnost za igro dobili tudi nekateri igralci, ki igrajo nekoliko manj v tem tekmovanju in jo s pridom izkoristili.

V prihodnjem krogu  bodo Krkaši gostovali pri Termah Olimia v Podčetrtku, naslednja domača tekma pa bo 7.12., ko v Novo mesto prihaja nekdanji prvoligaš Parklji Ljubljana.

Teo Hojč, trener Krke: "Prvič sta za nas zaigrala Erjon Kastrati in Tomaž Bolčina, ki sta v ekipo prinesla neko novo energijo, dodatno dimenzijo in bosta tako razbremenila naše nosilce igre. V tekmo smo vstopili zelo motivirano in skozi celotno srečanje držali visok tempo igre. Z agresivno obrambo smo prisilili goste v številne napake, prihajali do protinapadov ter posledično lahkih zaključkov. Fantje so se držali dogovora in z ekipno igro dosegli zelo lep uspeh, za kar jim čestitam."

Ostale odigrane tekme

21.5.2014: KRKA MLADI 86-108 JANČE (33-31, 21-24, 16-21, 16-32)

16.5.2014: AJDOVŠČINA 59-69 KRKA MLADI (16-18, 21-22, 16-17, 6-12)

11.5.2014: JANČE 67-83 KRKA MLADI (15-24, 16-17, 22-17, 14-25)

2.5.2014: KRKA MLADI 84-73 AJDOVŠČINA (21-19, 25-16, 18-19, 20-19)

26.4.2014: KRKA MLADI 79-75 HRASTNIK (20-20, 13-19, 21-22, 25-14)

23.4.2014: KRKA MLADI 100-43 RADENSKA CREATIV SOBOTA (28-10, 13-18, 39-9, 20-6)

19.4.2014: LASTOVKA DOMŽALE 80-71 KRKA MLADI (23-24, 19-10, 15-10, 23-27)

5.4.2014: UKK KOPER 78-81 KRKA MLADI (17-19, 23-17, 24-17, 14-28)

29.3.2014: KRKA MLADI 92-49 POSTOJNA (22-13, 25-14, 25-14, 20-8)

22.3.2014: PARKLJI 92-67 KRKA MLADI (33-19, 19-14, 17-16, 23-18)

15.3.2014: KRKA MLADI 67-73 TERME OLIMIA PODČETRTEK (11-24, 10-8, 18-20, 28-21)

8.3.2014: LITIJA 79-73 KRKA MLADI (16-21, 17-17, 28-17, 18-18)

28.2.2014: KRKA MLADI 57-88 ŠENČUR (2-30, 17-21, 21-18, 17-19)

22.2.2014: LTH CASTINGS 85-71 KRKA MLADI (21-13, 16-20, 23-15, 25-23)

15.2.2014: ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA 69-62 KRKA MLADI (25-20, 15-13, 15-13, 14-16)

28.1.2014: KRKA MLADI 64-81 PLAMA PUR (18-24, 14-26, 15-16, 17-15)

25.1.2014: KOLPA ČRNOMELJ 84-87 KRKA MLADI (17-10, 15-24, 22-22, 18-16, 5-5, 7-10)

18.1.2014: HRASTNIK 78-70 KRKA MLADI (23-18, 16-23, 18-16, 21-13)

10.1.2014: KRKA MLADI 76-73 LASTOVKA DOMŽALE (22-25, 14-15, 27-18, 13-15)

5.1.2014: RADENSKA CREATIV SOBOTA 70-87 KRKA MLADI (19-30, 12-26, 25-9, 14-22)

22.12.2013: KRKA MLADI 94-70 UKK KOPER (25-17, 30-19, 22-14, 17-20)

13.12.2013: POSTOJNA 86-78 KRKA MLADI (20-23, 24-18, 18-15, 24-22)

8.12.2013: KRKA MLADI 82-71 PARKLJI (23-20, 16-17, 28-17, 15-17)

30.11.2013: TERME OLIMIA PODČETRTEK 75-82 KRKA MLADI (25-22, 24-14, 10-25, 16-21)

15.11.2013: ŠENČUR 96-79 KRKA MLADI (23-16, 21-15, 27-24, 25-24)

12.11.2013: KRKA MLADI 66-97 ELEKTRA ŠOŠTANJ (18-24, 26-28, 12-23, 10-22)

08.11.2013: KRKA MLADI 64-83 LTH CASTINGS (22-29, 16-18, 12-19, 14-17)

05.11.2013: ELEKTRA ŠOŠTANJ 112-66 KRKA MLADI (30-16, 29-21, 26-19, 27-10)

02.11.2013: KRKA MLADI 59-77 ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA (16-17, 13-24, 19-16, 11-20)