• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

S PREOBRATOM V ZADNJIH 12. MINUTAH DO NOVE ZMAGE

Naši košarkarji so v zaostali tekmi 11. kroga Lige Nova KBM doma premagali domžalski Helios s 66-65 (12-20, 20-16, 11-14, 23-15).

Krkaši so začeli v peterki Domen Bratož, Tim Osolnik, Miha Škedelj, Dino Cinac in Jure Lalić in povedli s 7-4, nato pa so gostje dosegli sedme zaporednih točk in pri 7-11 je v 6. minuti prvo minuto odmora vzel Krkin trener Simon Petrov. Tudi po njej so Krkaši nadaljevali s slabšo igro v napadu in po desetih minutah so gostje vodili z 20-12. V 12. minuti so gostje prvič prišli do dvomestne prednosti (25-14), v 14. minuti pa je bilo že +14 (28-14). Krkaši so se kljub zelo slabemu, le 30-odstotnemu metu iz igre, do konca polčasa približali na štiri točke zaostanka (32-36).

V prvih treh minutah drugega polčasa sta obe moštvi grešili v napadu, le enkrat pa so zadeli Domžalčani. Ti so nadaljevali bolje in na začetku 28. minute prišli ponovno do dvomestne prednosti (48-37). Sledila je minuta odmora za Krkaše, po kateri so se do konca tretje četrtine približali na sedem točk zaostanka (43-50). Zanjo četrtino je s trojko odprl Cinac, po trojki Škedlja pa so se Krkaši sredi 34. minute približali le na dve točki (51-53), napad kasneje pa izenačili na 53. Gostje so še povedli s 56-53, potem pa je tri zaporedne trojke zadel Luka Lapornik in Krkaši so na začetku 37. minute vodili z 62-57. Sledila je še zadnja minuta odmora za goste, ki so se dvakrat približali na točko zaostanka. Nazadnje po zadetih prostih metih Močnika 38 sekunde pred koncem. Škedelj je nato zgrešil met za tri točke,  gostje pa so imeli napad za zmago, a so se Krkaši dobro branili, tako da je na koncu Pašajlić moral metati iz nemogoče situacije in zgrešil.