• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

PROTI ZLATOROGU BREZ VEČJIH TEŽAV

Naši košarkarji so v tekmi 18. kroga Lige Nova KBM doma premagali Zlatorog z 79-68 (15-17, 19-12, 24-17, 21-22).

Krkaši so začeli v peterki Domen Bratož, Luka Lapornik, Marko Jošilo, Jure Balažić in Žiga Fifolt in po slabih dveh minutah vodili že s 7-0. Po treh minutah in pol so imeli že dvomestno prednost (11-1) in gostujoči trener Thomas je vzel minuto odmora. Po njej so Krkaši do konca četrtine dosegli le še štiri točke, gostje pa 16 in po desetih minutah so vodili s 17-15. Gostje so dosegli tudi prvih pet točk v drugi četrtini in pri 15-22 je prvo minuto odmora vzel tudi Krkin trener Simon Petrov. Po njej je dve trojki zadel Balažić in Krkaše povsem približal gostom. Po košu iz protinapada Jošila so Krkaši ob koncu 16. minute ponovno vodili (26-24), ob koncu polčasa pa so imeli pet točk prednosti (34-29).

Drugi polčas je s tremi zaporednimi trojkami odprl Dino Cinac, po trojki Balažiča pa so ob koncu 26. minute naši košarkarji ponovno imeli dvomestno prednost (50-40), ki so jo zadržali do konca tretje četrtine (58-46). Po trojki Lapornika so v 34. minuti vodili že za 19 točk (70-51), nato pa so gostje v dveh minutah dosegli osem zaporednih točk, tako da je Petrov moral vzeti minuto odmora. Po njej so gostje dosegli še štiri točke in se ob koncu 38. minute približali na sedem točk (70-63), a so Krkaši brez težav prišli do nove zmage.