• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

ODLOČALA ZADNJA PROSTA META

Naši košarkarji so v 11. krogu Lige ABA v gosteh izgubili s Petrol Olimpijo z 69-70 (21-23, 14-11, 16-18, 18-18).

Krkaši so začeli v petorki Paolo Marinelli, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Jure Balažič in Dalibor Đapa, ki je s trojkama dosegel prve Krkine točke. Po treh minutah in pol je bilo 10-10, potem pa so Krkaši povedli s 15-10. Do konca četrtine so imeli dvakrat še štiri točke prednosti, po šestih zaporednih točkah pa je Olimpija četrtino dobila s 23-21. Po treh minutah in pol druge četrtine so Krkaši ponovno vodili (28-27) in minimalno prednost obdržali do konca polčasa (35-34).

V 24. minuti so imeli po trojki Đape Krkaši največjo prednost na tekmi, +7 (43-36). Domači so nato zadeli tri trojke in z delnim izidom 11-3 prešli v novo vodstvo ter po 30 minutah vodili z 52-51. Na začetku zadnje četrtine so Krkaši naredili preveč napak v napadu, kar so gostitelji izkoristili in povedli s 65-58. Krkaši se niso predajali in so se domačim približali na tri točke zaostanka (65-68), nato pa 25 sekund pred koncem zapravili napad za zmanjšanje zaostanka. Sledila je minuta odmora za Olimpijo, po kateri so Krkaši dvakrat odvzeli žogo Ljubljančanom in deset sekund pred koncem povedli z 69-68. Zadnji napad so imeli Ljubljančani. Lazič je zgrešil, a so Krkaši bili nespretni pri lovljenju žoge. Sledil je novi napad Olimpije, v katerem je Škedelj naredil prekršek nad Lazićem, ki je zadel oba prosta meta. Sledile so še štiri sekunde za Krkin napad, met Marinellija iz velike razdalje pa je ostal na obroču.