• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

ŽOGI ZA ZMAGO OSTALI NA OBROČU

Naši košarkarji so v 6. krogu ABA lige doma po dramatični končnici izgubili z Zadrom s 77-78  (22-17, 10-19, 24-26, 21-16).

Krkaši so začeli v petorki Domen Bratož, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Dino Cinac in Jure Lalić in povedli s 5-1 in 9-5, po delnem izidu 9-2 Krke pa je bilo na začetku 8. minute 18-10. Takrat je gostujoči trener Nazor je vzel prvo minuto odmora, po kateri so se gostje do konca četrtine približali na pet točk zaostanka (22-17). Krkaši niso zadeli prve tri minute druge četrtine in gostje v tem obdobju izenačili na 22,sredi 14. minute pa so prvič povedli (24-23) in minuto odmora je vzel tudi Krkin trener Simon Petrov. Krkaši so tudi po njej nadaljevali s slabšo igro v napadu in gostje so ob koncu 18. minute vodili že s 33-27. Sledila je nova minuta odmora za naše košarkarje, po kateri so dosegli štiri zaporedne točke in drugo minuto odmora so vzeli tudi Zadrčani. Ob koncu polčasa je bilo +4 za Zadar (36-32).

Na začetku drugega polčasa so gostje vzdrževali pridobljeno prednost, po delnem izidu 9-3 pa so v 28- minuti prišli do sedmih točk prednosti (58-51)  in Krkaši so bili prisiljeni vzeti prvo minuto odmora v drugem polčasu. Po 30. minutah je bilo 62-56 za Zadar. Na začetku zadnje četrtine so Krkaši zgrešili štiri mete za tri točke in v 32. minuti so gostje po trojki Špralje povedli za devet točk (65-56). Krkaši se niso predali in so se s šestimi zaporednimi točkami približali le na tri točke zaostanka. Gostje so vzeli minuto odmora, Krkaši pa so po polaganju Bratoža na začetku 35. minute izenačili na 67. Po trojki Cinca in košu Bratoža so na začetku 38. minute povedli z 72-69 in sledila je nova minuta odmora gostov. Po njej je trojko za izenačenj zadel Bašić, po novi trojki, tokrat Špralje, pa so v 39. minuti gostje ponovno vodili (75-74). Cinac je nato zgrešil oba prosta  meta, Krajina pa je po skoku v napadu 50 sekund pred koncem zadel za 77-74. Po minuti odmora so Krkaši zapravili priložnost, da bi se približali, Magaritiy pa je zadel prosti met za 78-74. Bratož je nato zadel za 3 točke, Krkaši pa so nato prišli še do žoge. Najprej je za tri točke poskusil Lapornik, po zgrešenem metu pa je žoga ostala pri Krkaših. Po minuti odmora je do meta s sireno prišel še Cinac, a je tudi on na žalost zgrešil in zmaga je odšla v Zadar.