• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

MLAJŠI KOŠARKARJI IZVRSTNO IZKORISTILI PRILOŽNOST

Naši košarkarji v 1. krogu Lige Novo KBM doma premagali Petrol Olimpijo z 91-69 (26-20, 21-20, 26-12, 18-17).

Krkaši so začeli v peterki Paolo Marinelli, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Dino Cinac in Jure Lalić in povedli s 5-0. Gostje se je nato odprlo v napadu in sredi prve četrtine so prvič povedli (9-8). Na začetku 8. minute je bilo 18-14 za Olimpijo, potem pa so Krkaši v dobri minuti in pol dosegli deset zaporednih točk za vodstvo s 24-18 in gostujoči trener Martič je vzel minuto odmora. Krkaši so kljub temu po desetih minutah vodili s 26-20. Na začetku 25. minute so Krkaši po košu Luke Lapornika imeli dvomestno prednost (38-28) in sledila je še druga minuta odmora gostov. V nadaljevanju so Krkaši nekoliko popustili v obrambi, kar so gostje izkoristili in se približali na pet točk zaostanka (44-39), ob polčasu pa je bilo 47-40.

Drugi polčas odprli s petimi zaporednimi točkami in se približali na dve točki zaostanka (47-45), potem pa so jim naši košarkarji vrnili z delnim izidom 16-1 in v 28. minuti so vodili že za 17 točk (63-46). Minuto kasneje je bilo že +20 (68-48). V 29. minuti je Petrov na parketu zbral petorko samih Novomeščanov (Martin Jančar Jarc, Tim Osolnik, Škedelj, Jakov Stipaničev in Žiga Fifolt), starih v povprečju manj kot 21 let. Do konca tretje četrtine so prednost povečali na +21 (73-52). V zadnji četrtini so prednost le še mirno obdržali do konca.