• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

SLAB ZAČETEK, DOBER KONEC

Naši košarkarji so v 2. krogu ABA lige premagali črnogorskega prvaka Mornar iz Bara z 80-76(17-22, 22-10, 19-21, 22-23).

Krkaši so začeli v peterki Paolo Marinelli, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Dino Cinac in Jure Lalić in povedli s 5-0, nato pa se jim je ustavilo v napadu in gostje so z desetimi zaporednimi točkami po dobrih treh minutah povedli z 10-5. Krkaši so nadaljevali s slabšo igro v napadu in na zčetku devete minute je Mornar po zadetih prostih metih Vujoševića imel že dvomestno prednost (21-11). Krkaši so do konca prve četrtine zaostanek prepolovili. Po desetih minutah je bilo 17-22. Na začetku druge četrtine so gostje povedli s 26-17, potem pa so Krkaši dosegli sedem zaporednih točk in pri 24-26 je v 13. minuti je trener Mornarja Pavičević vzel minuto odmora. Krkaši so kljub temu nadaljevali z odlično igro v obrambi in po novih osmih zaporednih točkah, od tega dve zaporednih trojkah Marinellija, so Krkaši v 15. minuti povedli z 32-26. Sledila je nova minuta odmora gostov, ob polčasu pa je bilo 39-32 za Krko.

Drugi polčas je za dvomestno prednost (42-32) s trojko odprl Dalibor Đapa. Krkaši so imeli trikrat že 12 točk prednosti (46 -34, 50-38 in 52-40), ko pa so se gostje s petimi zaporednimi točkami približali na 52-45 je v 27. minuti Simon Petrov vzel minuto odmora. Po njej so Krkaši ponovno prišli do desetih točk prednosti, do konca tretje četrtine pa so se gostje približali na pet točk zaostanka (58-53). V 32. minuti so gostje po trojkah Pavića in Carringtona izenačili na 59 in Petrov je vzel novo minuto odmora. Po trojki Vranješa so gostje v 33. minuti ponovno vodili in v 34. minuti imeli pet točk prednosti (64-59). Krkaši so ob koncu 36. minute izenačili na 66, ob koncu 38. minute pa so po trojki Cinca ponovno vodili (72-71). Moštvi sta se nato menjaval v vodstvu. Mičović je pri 75-75 47 sekund pred koncem zadel le en prosti met, Domen Bratož pa je bil dvakrat uspešen za vnovično vodstvo Krkašev. Po zapravljenem napadu Mornarja je Bratož 21 sekund pred koncem zadel še dva prosta meta, po malem prekršku Krkašev pa je Koenig zgrešil oba prosta meta in Lapornik je z zadetim prostim metom le še potrdil zmago.