• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

FENOMENALEN ŠTART ZA VELIKO ZMAGO

Naši košarkarji so v tretji tekmi v gosteh premagali Petrol Olimpijo s 83-67 (33-13, 17-18, 10-23, 23-13).

Krkaši so v postavi Domen Bratož, Paolo Marinelli, Marko Jošilo, Dino Cinac in Žiga Dimec na začetku tekme prikazali neverjetno predstavo. Po slabih treh minutah so vodili z 8-0 in domači trener Marić je že moral vzeti prvo minuto odmora. Ta ni ustavila naleta Krkašev, ki so po štirih minutah in pol vodili že s 14-0, pri 18-2 pa je Martić v 6. minuti vzel še drugo minuto odmora. Nalet Krkašev se kljub temu ni končal. V 7. minuti so imeli po trojki Kovačeviča prvič prednost 20 točk (36-16), v 19. minuti pa so po trojki Bratoža vodili s 33-10. Prva četrtina se je končala z izidom 33-13. V drugi četrtini so prve tri točke dosegli domači, potem pa so Krkaši dosegli sedem zaporednih točk in v 14. minuti imeli največje vodstvo na tekmi, +24 (40-16). Do konca polčasa so se domači približali na 19 točk zaostanka (50-31).

V drugem polčasu so domači zaigrali veliko bolj agresivno in začeli topiti prednost. Po vodstvu Krke s 54-35 sredi 22. minute so slabih treh minutah dosegli 13 zaporednih točk in se približali na šest točk zaostanka (54-48). Krkaši so nato ušli na 60-48, a so po minuti odmora domači s trojkama do konca tretje četrtine ponovno približali na šest točk zaostanka (60-54). V zadnji četrtini so Krkaši ponovno prevzeli vajeti v svoje roke. Odprli so jo z delnimi izidom 11-2, pobegnili na 15 točk prednosti (71-56) in tekmo mirno pripeljali do konca.