• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

NADOKNADILI 14 TOČK ZAOSTANKA

Naši košarkarji so v drugi tekmi finala državnega prvenstva premagali Petrol Olimpijo z 80-78  (22-23, 17-24, 18-16, 23-15).

Krkaši so začeli v peterki Paolo Marinelli, Domen Bratož, Marko Jošilo, Dino Cinac in Žiga Dimec. Začetek je bil precej živčen na obeh straneh, po slabih šestih minutah pa so gostje po dveh zaporednih trojkah povedli s 16-11 in prvo minuto odmora je vzel Krkin trener Simon Petrov. Po njej so Krkaši z delnim izidom 8-2 drugič povedli (19-18), prva četrtina pa se je vseeno končala z minimalno prednostjo Ljubljančanov (23-22). Drugo četrtino je Olimpija odprla z delnim izidom 6-1 in ob koncu 12. minute vodila z 29-23. Sredi 14. minute so imeli že dvomestno prednost (35-25), tako da je sledila nova minuta odmora Krkašev. Ta ni ustavila naleta gostov, ki so  na začetku 17. minute vodili s 40-26. Sledilo je šest zaporednih točk Krkašev in minuto odmora je vzel tudi Olimpijin strateg Martič. Krkaši so se minuto pred koncem polčasa  približali le na štiri točke zaostanka (39-43), ob polčasu pa je bilo +8 za goste (47-39).

V 23. minuti so imeli Ljubljančani ponovno deset točk prednosti (53-43), nato pa so Krkaši dosegli sedem zaporednih točk in na začetku 25. minute je Olimpija pri 53-50 vzela minuto odmora. Krkaši so v 26. minuti izenačili na 55, nato pa zapravili nekaj zaporednih napadov. Do konca četrtine so si gostje ponovno priborili šest točk prednosti (63-57). Gostje so zadeli prvi v zadnji četrtini, potem pa so Krkaši z osmimi zaporednimi točkami izenačili na 65. Pri 67-67 so zapravili dva prosta meta in štiri napade, da bi prešli v vodstvo, nato pa je Lorbek zadel trojko z 70-67. Sledila je minuta odmora Krkašev, po kateri so Krkaši dosegli sedem zaporednih točk in na začetku 37. minute vodili s 74-70. Sledila je nova minuta odmora za Olimpijo, po kateri je Špan zadel prvo trojko v osmem poskusu. Krkaši so nato s tremi prostimi meti Bratoža in dvema Dimca minuto in pol do konca prišli do vodstva z 79-75 in zapravili dve priložnosti za še večje vodstvo. Oliver je nato 40 sekund pred koncem zadel trojko. Dimec je 17 sekund pred koncem zgrešil, v napadu Olimpije pa je bil 5 sekund pred koncem prekratek tudi Morgan. Jošilo je z zadetim prostim metom po nešportni osebni napaki Hrovata le potrdil Krkino zmago.