• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

PO SLABŠI PRVI ČETRTINI DO VISOKE ZMAGE

Naši košarkarji so v 8. krogu Lige Nova KBM doma premagali Rogaško z 81-60 (12-20, 27-14, 23-12, 19-14).

Krkaši so začeli v peterki Domen Bratož, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Dino Cinac in Žiga Fifolt in povedli s 4-0. Gostje so s šestimi zaporednimi točkami prešli v vodstvo, nato pa sta bili moštvi izenačeni do konca 8. minute, ko je bilo 11-11. Do konca prve četrtine so gostje dosegli še devet točk, od tega sedem s črte prostih metov, Krkaši pa le točko. Po desetih minutah je bilo 12-20. Gostje so dosegli tudi prvi koš v drugi četrtini, potem pa je Paolo Marinelli dosegel dve zaporedni trojki za 18-22 in prvo minuto odmora na tekmi je vzel gostujoči trener Novaković. Po novi trojki Marinellija so Krkaši v 15. minuti izenačili na 25, v naslednjem napadu pa so s košem Jureta Lalića ponovno povedli. Po dvajsetih minutah so imeli pet točk prednosti (39-34).

Krkaši so z dobro igro v obrambi nadaljevali tudi v tretji četrtini in po delnem izidu 8-2 so v 25. minuti prvič imeli dvomestno prednost (47-36). Gostom ni pomagala niti minuta odmora, saj so Krkaši še kar povečevali prednost in v 27. minuti dvakrat imeli že 17 točk prednosti (54-37 in 56-39). Po 30. minutah je bilo 62-46 za Krkaše. S petimi točkami na začetku zadnje četrtine so naši košarkarji prišli do prednosti 21 točk (67-46), kakršna je bila tudi na koncu tekme.