• aba2
  • ROTATOR

Krka Člani

V KAOSU SO SE BOLJŠE ZNAŠLI LJUBLJANČANI

Naši košarkarji so v četrti finalni tekmi državnega prvenstva doma izgubili s Petrol Olimpijo z 79-87 (23-21, 17-28, 23-17, 16-21).

Krkaši so začeli v peterki Domen Bratož, Paolo Marinelli, Marko Jošilo, Dino Cinac in Žiga Dimec. V napadu jim ni steklo in po treh minutah so gostje vodili z 9-3. Prednost so vzdrževali do začetka 9. minute, ko so sredi 9. minute, ko so Krkaši po delnem izidu 10-2 prvič povedli (20-18) in prvo četrtino dobili s 23-21. Drugo četrtino je s trojko odprl Krkin kapetan Dalibor Đapa in pri 26-21 je prvo minuto odmora vzel Olimpijin trener Martić. Z njo so zaustavili Krkaše in se ob koncu 13. minute približali na točko zaostanka (27-26). Takrat je minuto odmora vzel tudi Krkin trener Simon Petrov. V 15. minuti so gostje po trojki Špana ponovno vodili (29-27), po njegovih nadaljnjih petih točkah pa so na začetku 16. minute vodili že s 34-28. Po nešportni osebni napaki Cinca so gostje ušli na +10 (38-28), ob polčasu pa je bilo +9 (49-40).

Drugi polčas so Krkaši odprli z veliko boljšo obrambo in po šestih zaporednih točkah so se približali na tri točke zaostanka (49-46). Olimpija je tako že sredi 23. minute vzela minuto odmora. Ob koncu 24. minute so Krkaši po zabijanju Jošila izenačili na 51, napad kasneje pa so s trojko Bratoža povedli s 54-51. Sledilo je pet točk Olimpije, nato pa je Cinac dosegel dve zaporedni trojki in pri 60-55 je sredi 27. minute Martić vzel že drugo minuto odmora. Po njej so gostje naredili delni izid 11-3 in po 30. minutah vodili s 66-63. Zadnjo četrtino so gostje odprli z delnim izidom 9-2 in v 33. minuti ponovno imeli dvomestno prednost (75-65). Petrov je vzel prvo minuto odmora v drugem polčasu. Krkaši so se vrnili v igro, a so sodniki nato povsem neupravičeno dosodili tehnično napako Bratožu zaradi simuliranja, čeprav je nad njem bila narejena očitna osebna napaka v napadu. Zaradi protesta je bil Bratož še izključen, a se Krkaši niso predali. Na začetku 38. minute so se po trojki Marinellija približali le na dve točki zaostanka (81-79), a je nato koš in dodaten prosti met zadel Oliver, trojko pa Mc Carron in Ljubljančani so dve minute pred koncem ušli na +8 (87-79). Krkaši se do konca tekme niso več pobrali in odločala bo peta tekma v Ljubljani.