• aba2
  • g

Krka Člani

V ZADNJIH MINUTAH ZAPRAVILI PREDNOST

Naši košarkarji so v 10. krogu Lige Nova KBM za prvaka doma izgubili s Petrol  Olimpijo z 71-79 (14-17, 24-20, 16-19, 17-23).

Krkaši so v postavi Paolo Marinelli, Maj Kovačevič, Marko Jošilo, Dino Cinac in Žiga Dimec začeli zelo živčno v napadu, saj so prvič zadeli šele ob koncu šeste minute, gostje pa so povedli z 10-0. Krkaši so se nato le zbrali v napadu in začeli zadevati ter se do konca prve četrtine gostom približali na tri točke zaostanka (14-17). Drugo četrtino so Krkaši začeli s sedmimi zaporednimi točkami in povedli z 21-17, pri 25-20 pa je gostujoči trener Martič vzel drugo minuto odmora v prvem polčasu. Krkaši so ob polovici druge četrtine vodili že z 29-22, nato pa so gostje v treh napadih izenačili. Sledili sta dve trojki Kovačeviča za 35-29, a so gostje ponovno dosegli sedem zaporednih točk in povedli s 36-35. Ob polčasu so Krkaši le imeli minimalno prednost (38-37).

Krkaši so dosegli prvi koš v drugi četrtini, potem pa so gostje z delnim izidom 10-2 povedli s 47-42.  Naši košarkarji se niso zmedli in z delnimi izidom 12-4 ušli na 54-51, a so gostje pred zadnjo četrtino vseeno vodili (56-54). Zadnjo četrtino so Krkaši odprli s trojkama Jošila in Saša Zagorca in na začetku 33. minute povedli s 60-56. Gostje so vzeli minuto odmora, a so Krkaši še štiri minute pred koncem vodili s 65-60, nato pa se jim je povsem ustavilo. Olimpija je dosegla 12 zaporednih točk in v dveh minutah ušla na 72-65, zaustavila pa jih ni niti Krkina minuta odmora. Do konca tekme gostje prednost le še nekoliko povečali.