Krka Člani

MET CURRYJA OSTAL NA OBROČU

Naši košarkarji so drugo polfinalno tekmo Lige Nova KBM v Ljubljani izgubili z Union Olimpijo, z 81-82 (14-25, 18-21, 23-17, 26-19).

Krkaši so tokrat začeli v peterki Matej Rojc, Erjon Kastrati, Darko Jukić, Jure Ritlop in Žiga Dimec ter povedli s trojko Kastratija. Domači so hitro dosegli devet točk zapored, po treh minutah pa so vodili že s 16-9 in Krkin trener Simon Petrov je vzel prvo minuto odmora. V 9. minuti so imeli Ljubljančani že dvomestno prednost (22-11), +11 (25-14) pa je bilo tudi po desetih  minutah. V drugi četrtini so domači vzdrževali prednost, Krkaši so se le dvakrat na začetku četrtine spustili pod mejo desetih točk razlike.

Tretjo četrtino so Krkaši odprli z delnim izidom 5-2, potem pa dovolili, da Olimpija z devetimi zaporednim točkami do 25. minute uide na +18 (57-39). Krkaši se niso predali in so z delnim izidom 10-1 ponovno prišli do enomestnega zaostanka (59-49). Domači so ponovno ušli na 63-49, Krkaši pa so četrtino končali s šestimi točkami zapored za 63-55. V zadnji četrtini so domači dosegli prvih pet točk, potem pa so Krkaši začeli lov in v 37. minuti gostitelje po košu Rojca ujeli pi 77 točkah. Sledila je priznana trojka Jeffersona, čeprav je bilo na posnetku videti, da je pohodil črto za tri točke, Olimpija pa je 7 sekund pred koncem zapravila napad pri 82-81. Sledil je hiter napad Krke, a je met Rona Curryja ostal na obroču.