• aba2
  • ROTATOR

Odigrane tekme

ZMAGO ZAPRAVILI V ZADNJIH TREH MINUTAH

Naši košarkarji so v 18. krogu Lige ABA doma izgubili z  FMP-jem z 71-76 (23-12, 17-16, 22-23, 9-25).

Krkaši so začeli v petorki Domen Bratož, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Dino Cinac in Jure Lalić. Začetek je bil izenačen, po treh minutah je bil rezultat 7-7, po šestih pa 8-8. Po trojkah Paola Marinellija in Daliborja Đape ter dveh zadetih prostih metih Marinellija so Krkaši v 9. minuti ušli na +8 (20-12), po novi trojki Đape pa je bilo po prvi četrtini 23-12. V prvih dveh minutah so en koš zadeli le gostje in Krkin trener Simon Petrov je vzel prvo minuto odmora na tekmi. Po njej so gostje zadeli še enkrat, nato pa so Krkaši s petimi zaporednimi točkami v 14. minuti ušli na +12 (28-16). Uskoković je z dvema trojkama prepolovil zaostanek gostov, Krkaši pa so nato z delnim izidom  8-2 v 19. minuti ponovno ušli na prednost 12 točk  (36-24). Takšna prednost je bila tudi ob polčasu (40-28).

Drugi polčas so gostje odprli s sedmimi točkami in se v minuti približali na 40-35. Po trojki Uskokovića je bilo v 25. minuti le še +3 (43-40), v naslednjem napadu pa so s trojko Jeremića gostje izenačili. Krkin trener Petrov je vzel minuto odmora, napad kasneje pa so gostje po košu Šešlije prvič na tekmi povedli. Sledil je delni izid Krkašev 9-1 in pri 54-48 za Krko je v 28. minuti tudi gostujoči trener Jovanović vzel minuto odmora. Četrtino je s trojko zaključil Jure Balažič in Krkaši so pred zadnjo četrtino ponovno imeli dvomestno prednost (62-51). Zadnjo četrtino so gostje odprli z devetimi zaporednimi točkami in pri 62-60 je ob koncu 33. minute Petrov vzel minuto odmora. Po njej so Krkaši gostom ponovno nekoliko šli in slabe štiri minute pred koncem vodili s 70-64. Po novi minuti odmora za goste pa se je Krkašem v napadu povsem ustavilo. Do konca tekme je le še Mavra zadel en prosti met, na drugi strani pa so gostje zadeli kar 12 točk in Krki odnesli pomembno zmago.