• aba2
  • ROTATOR

Odigrane tekme

V KONČNICI IGOKEA SREČNEJŠA

Naši košarkarji so v 16. krogu Lige ABA doma izgubili z Igokeo z 69-71 (20-18, 18-20, 20-13, 17-20).

Krkaši so začeli v postavi Domen Bratož, Luka Lapornik, Marko Jošilo, Jure Balažić in Jure Lalić. Vodili so od začetka tekme. V 4. minuti je bilo 6-2, v 6. minuti 13-8, pri 20-12 na začetku 8. minute pa je gostujoči trener Nikolić vzel minuto odmora. Po njej je Ilić do konca četrtine dosegel šest točke in po desetih minutah je bilo 20-18. Krkaši so drugo četrtino začeli povsem neučinkovito, saj so prvi točki dosegli šele ob koncu 14. minute. Gostje so tako z delnim izidom 16-5 ob koncu 18. minute prišli do vodstva za devet točk (34-25), ob polčasu pa so vodili z 38-32.

Na začetku drugega polčasa se je začel lov Krkašev za gosti in sredi tretje četrtine so z zabijanjem Lalića prišli do vnovičnega vodstva (44-43), minimalno prednost pa so imeli tudi ob koncu četrtine, ko je bilo 52-51. Zadnjo četrtino so odprli bolje gostje, ki so po trojki Radivojevića v 34. minuto vodili z 59-54. Sledila je serija devetih zaporednih točk Krkašev, ki so v 37. minuti povedli s 63-59. Slabi dve minuti pred koncem so Krkaši vodili že s 67-62, a so gostje v dveh akcijah izenačili na 67. 24 sekund pred koncem je pri 67-67 Krka imela napad, a je Jošilo izgubil žogo, Milošević pa zadel iz polaganja. V zadnjem napadu je Jošilo vrgel za tri točke, žoga je zaplesala po obroču, a vanj ni hotela in zmage so se veselili gostje.