• aba2
  • ROTATOR

Odigrane tekme

V KONČNICI DOMAČI ZANESLJIVEJŠI

Naši košarkarji so v zaostali tekmi 7. kroga Lige Nova KBM v gosteh izgubili s Šenčurjem s 86-90 (21-19, 25-28, 17-24, 23-19).

Krkaši so začeli v petorki Domen Bratož, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Jakov Stipaničev in Jure Lalić. Prvi je na tekmi s trojko zadel Stipaničev, po njegovi drugi trojki na začetku 4. minute pa je bilo že 10-2 za Krkaše. Pri domačih se je nato z dvema trojkama razigral Pavković in na začetku 7. minute so se domači približali na dve točki zaostanka (14-12). Krka je sredi 8. minute ponovno ušla na + 6 (19-13), a so gostitelji s šestimi zaporednimi točkami do konca 9. minute izenačili. S košem Leona Strgarja je Krka le dobila prvo četrtino z 21-19. Drugo četrtino so Krkaši odprli z delnim izidom 9-2 in na začetku 13. minute povedli s 30-22. Domači so njihov nalet prekinili z minuto odmora, po kateri so zaigrali bolje v napadu in izkoristili napake Krkašev ter v 18. minuti izenačili na 38. Sledila je prva minuta odmora tudi za Krkinega trenerja Simona Petrova, domači pa so polčas dobili s 47-46.

Drugi polčas so domači odprli z delnim izidom 10-2 in ob koncu 24. minute povedli s 57-48 ter prisilili Petrov, da je vzel minuto odmora. Krkaši so se ob koncu 28. minute približali na tri točke zaostanke (63-60), nato pa ponovno naredili nekaj napak in po treh četrtinah je bilo +8 za domače (71-63). Zadnjo četrtino so Krkaši odprli s sedmimi zaporednimi točkami v minuti in pol in pri 71-70 je minuto odmora vzel tudi domači trener Subotić. Domači so nato vseskozi vzdrževali minimalno prednost, dve minute pred koncem je bilo 85-84. Krkaši so nato zapravili napad za vodstvo, na drugi strani pa je Rizvić minuto in 23 sekund pred koncem zadel trojko, naši košarkarji pa so zapravili še dva napad za zmanjšanje vodstva. Zadnik je pol minute pred koncem zadel še dva prosta meta in domači so se veselili zaslužene zmage.