• aba2
  • ROTATOR

Odigrane tekme

SLABA OBRAMBA RAZLOG ZA PORAZ

Naši košarkarji so v 9. krogu ABA lige doma izgubili z zagrebško Cibono z 90-100 (25-35, 25-13, 22-23, 18-29).

Krkaši so začeli v peterki Domen Bratož, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Dino Cinac in Žiga Fifolt. Bolje so tekmo odprli gostje, ki so izkoristili kar nekaj Krkinih napak v obrambi in ob koncu 6. minute vodili že z 20-13. Ob koncu 9. minute so imeli že dvomestno prednost (32-22) in Krkin trener Simon Petrov je vzel prvo minuto odmora. +10 za Cibono (35-25) je bilo tudi ob koncu prve četrtine. Gostje so nadaljevali v dobrem ritmu tudi v drugi četrtini in pri 27-39 je Petrov vzel še drugo minuto odmora. Krkaši so nato le zaigrali nekoliko bolje v obrambi in se v 15. minuti po trojki Lapornika približali na osem točk zaostanka (34-42). Trener Cibone Velić je vzel svojo prvo minuto odmora, a so Krkaši nadaljevali z boljšo igro v obrambi. Na začetku 18. minute je bilo le še -2 (43-45) in Velić je vzel še drugo minuto odmora. V naslednjem napadu so Krkaši s trojko Lapornika povedli, po dvajsetih minutah pa so vodili s 50-48.

Drugi polčas so Krkaši odprli s petimi zaporednimi točkami in povedli s 55-48. Gostje so nato ponovno zaigrali bolje v napadu in ob koncu 29. minute so ponovno povedli (69-68). Krkaši so s košem Jureta Lalića s sireno po 30 minutah le vodili z 72-71. Na začetku zadnje četrtine so naši košarkarji ponovno naredili nekaj napak v napadu in gostje so v 34. minuti povedli z 78-74. Dve trojki je nato dosegel Jure Balažič ter zadel še en prosti met za 81-78 sredi 35. minute. Minuto odmora je vzela Cibona in po njej ob koncu 37. minute povedla s 87-84. Krkaši so v predzadnji minuti še izenačili na 88, nato pa je trojko zadel Markota, en prosti met pa Marko Ljubičić in 47 sekund pred koncem so gostje vodili z 92-88. Krkašem se do konca tekme ni uspelo več vrniti in pomembna zmaga je odšla v Zagreb.