• aba2
  • ROTATOR

Odigrane tekme

ZADNJA ČETRTINA ODLOČILNA ZA ZMAGO

Naši košarkarji so v 3. krogu Lige Nova KBM premagali ljubljansko Ilirijo s 97-91 (19-19, 28-27, 22-27, 28-18).

Krkaši so začeli v peterki Domen Bratož, Miha Škedelj, Blaž Mahkovic, Jakov Stipaničev in Žiga Fifolt. Stipaničev je dosegel prvi koš, potem pa so gostje s serijo 11-1 ušli na +8 (11-3) v 4. minuti. Mahkovic je nato zadel trojko in Krkaši so začeli z lovom na nasprotnika ter ga že na začetku sedme minute ujeli (13-13).  Neodločeno je bilo tudi po prvi četrtini (19-19). Na krilih odličnega Stoparja, ki je v prvih 15 minutah dosegel 15 točk, so gostje ponovno pobegnili na 5 točk prednosti (29-24).  Krkaši so hitro izenačili, v predzadnji minuti ponovno povedli (44-41), polčas pa so dobili po trojki Tima Osolnika s 47-46.

Gostje so na začetku drugega polčasa ponovno ušli in sredi tretje četrtine povedli z 62-57. Mlada peterka Krkašev, v kateri sta igrala tudi 18-letnika Martin Jančar Jarc in Leon Stergar, je v 28. minuti izenačila na 69, gostje pa so do konca četrtine dosegli še 4 točke in pred zadnjo četrtino vodili s 73-69. Po trojki Gabrijela so imeli ob koncu 31. minute že sedem točk prednosti (78-71). Krkaši so nato zaigrali nekoliko bolje  v obrambi in z delnim izidom 11-4 v dobrih dveh minutah izenačili na 82. Gostujoči trener Dončić je nalet Krkašev zaustavil z minuto odmora, po katerem nobeno od moštev ni zadelo več kot tri minute. Krkaši so nato dosegli še šest zaporednih točk in dve minuti pred koncem povedli z 88-82. Sledila je nova minuta odmora gostov, po kateri so gostje sicer zadeli tri trojke, a so Krkaši vseeno bili dovolj zbrani in tekmo mirno pripeljali do konca.