• t
  • ROTATOR

Odigrane tekme

OBRAMBA V DRUGEM POLČASU PRESLABA ZA FINALE

Krkaši so začeli v peterki Matic Šiška, Maj Kovačevič, Marko Jošilo, Dino Cinac in Žiga Dimec in bili na začetku vseskozi  v rahli prednosti. Šenčur je v 3. minuti le enkrat povedel (10-9), nato pa so Krkaši dosegli 14 zaporednih točk in na začetku osme minute vodili s 23-9. Krkaši so še 12 sekund pred koncem četrtine imeli dvomestno prednost, nato pa je v zadnji sekundi trojko pod prekrškom za Šenčur zadel Rebec. Zadel je še dodatni prosti met in postavil izid prve četrtine 27-21. Na začetku druge četrtine so gostje dosegli in se v 22. minuti približali na tri točke zaostanka (29-26). Pri 32-28 je minuto odmora vzel tudi Krkin trener Simon Petrov in po delnem izidu 7-2 so Krkaši v 17. minuti prišli ponovno do prednosti devetih točk (39-30). Šenčur se je ob koncu 19. minute ponovno približal na štiri točke (41-37), po minuti odmora pa so Krkaši dosegli še štiri točke in ob polčasu vodili s 45-37.

Drugi polčas je s z dvema trojkama odprl Pavković, eno pa je dodal še Rebec in po zabijanju Blaira je Šenčur na začetku 24. minute zaostajal le še za točko (49-48). Petrov je bil prisiljen vzeti minuto odmora, ki pa ni pomagala, saj so Gorenjci po trojki Martinčiča na začetku 27. minute povedli s 55-53, po šesti trojki iz šestih poskusov v tretji četrtini pa so po 30. minutah vodili s 65-61. Krkaši so se v 32. minuti približali le na točko zaostanka (67-66) in imeli napad za novo vodstvo, nato pa so Šenčurjani zadeli novi dve trojki in v 34. minuti povedli za osem točk (74-66). Pet minut pred koncem so prvič imeli dvomestno prednost (77-67). Petrov je vzel še drugo minuto odmora in  po njej so Krkaši dosegli štiri točke. Minuto odmora je vzel tudi trener Šenčurja Mijanović in po njej je Šenčur s petimi zaporednimi točkami tri minute do konca prišel do prednosti 11 točk ter prednost mirno obdržali do konca tekme.